-
3 Μαρτίου 2013
Σκορ: 1 - 1

Έκθεση Αγώνα

Για την 23η αγωνιστική της Α’ΕΠΣΧ η Νίκη αναδείχθηκε ισόπαλη με τη Θύελλα Κρήνης με σκορ 1-1 στο γήπεδο Πολυγύρου.Η ομάδα της Κρήνης προηγήθηκε στο 10′ κόντρα στη ροή του αγώνα που είχε σαν κυρίαρχη την Νίκη. Σε όλο τον αγώνα η υπεροχή ήταν της ομάδας μας, ο διαιτητής της αρνείται καταφανέστατο πέναλτυ γύρω στο 30′ και μόνο στο 84′ καταφέρνει να ισοφαρίσει με κεφαλιά του Σιδέρη. Η εικόνα των ποδοσφαιριστών της Κρήνης να πέφτουν για καθυστερήσεις επί 90 λεπτά είναι τουλάχιστον για λύπηση,πόσο μάλλον για αυτόν τον αγώνα που δεν υπήρχε βαθμολογικό ενδιαφέρον. Εξηγείται μόνο από την άποψη που διατύπωσε ο προπονητής της Θύελλας: “το ποδόσφαιρο έτσι παίζεται,όποιος δεν ξέρει να πάει σπίτι του! Διαιτητής Κασάμπαλης. Επόμενος αντίπαλος της Νίκης ο Π.Ο.Τρίγλιας την άλλη Κυριακή 10 Μαρτίου στην έδρα της Τρίγλιας,στις 16:00