Ν. Διαγόρας Ν. Πλαγίων vs Νίκη Πολυγύρου

-
2 Δεκεμβρίου 2012
Σκορ: 2 - 4

Έκθεση Αγώνα

Μεγάλη νίκη,με πολύ καλή εμφάνιση, χθες για την ομάδα μας στην έδρα του Διαγόρα Ν. Πλαγίων με σκόρ 2-4 (0-3 ημίχρονο). Τα γκόλ για την ομάδα μας πέτυχαν οι Σιδηρόπουλος, Πιέτρι (2), Κερατίδης σε ένα παιχνίδι που η ομάδα με την απόδοσή της πιστοποίησε για ακόμη μία φορά την αγωνιστική της ανάκαμψη. Αρνητικός πρωταγωνιστής στο τέλος ο Κερατίδης που αντίκρισε δύο κίτρινες στα 25′ λεπτά που αγωνίστηκε και αποβλήθηκε. Ο Αίαντας το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει το σκόρ με τον Μπουλγκουρίδη και τον Καραγιάννη στο 65’ό και 85’ό λεπτό αντίστοιχα. Πλέον,αήττητη για 5’ο σερί ματς και μόνη έκτη στον βαθμολογικό πίνακα,η ομάδα έχει σε απόσταση 5 βαθμών 3 ομάδες (Συκιά/Αρναία/Τρίγλια) και περιμένει τα 2 συνεχόμενα εντός έδρας παιχνίδια με Ορμύλια και Πορταριά για να πλησιάσει ακόμη περισσότερο την κορυφή.Χωρίς προβλήματα η διαιτησία του κ. Κασάμπαλη.