-
11 Νοεμβρίου 2012
Σκορ: 1 - 1

Έκθεση Αγώνα

Ένα ακόμα δύσκολο παιχνίδι έφτασε στο τέλος του με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται στο 1-1. Μετά από ένα εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο η ομάδα της Νίκης πήγε στα αποδυτήρια με τον αέρα του 1-0 (με γκόλ του Σκελτίμ στο 16’ο λεπτό) και της απόλυτης κυριαρχίας στο γήπεδο. Στο δεύτερο ημίχρονο όμως ήταν εμφανή τα σημάδια κούρασης και το παιχνίδι άρχισε να κρίνεται πλέον στο πάθος και στην δύναμη. Κάπου εκεί η ομάδα της Τρίγλιας έκανε το 1-1 και πίεσε και για την ανατροπή, κάτι που τελικά δεν επέτρεψε η καλή αμυντική λειτουργία της Νίκης σε κρίσιμες στιγμές αλλά και ο εξαιρετικός τερματοφύλακας Σεβαστάς με καίριες επεμβάσεις σε προσπάθειες των αντιπάλων. Ένα δίκαιο αποτέλεσμα κατά γενική ομολογία το οποίο όμως συνοδεύτηκε από ακόμα μία κακή διαιτησία, του κ. Γρεβένη αυτή τη φορά, για την οποία έχουν παράπονα και οι δύο ομάδες.