Τον Άρη Κασσανδρείας υποδέχεται η Νίκη την Κυριακή το απόγευμα στις 17:00 στο Δημοτικό Στάδιο Πολυγύρου με στόχο να επιστρέψει στις καλές εμφανίσεις και τα θετικά αποτελέσματα. Οι πράσινοι μετά την βαριά ήττα τις προηγούμενης αγωνιστικής θέλουν του τρεις βαθμούς της νίκης ώστε να διατηρήσουν επαφή με την κορυφή και να ανακτήσουν ψυχολογία για τη δύσκολη συνέχεια σε πρωτάθλημα αλλά και κύπελλο.

Μπορεί η εικόνα του προηγούμενου παιχνιδιού να μην δικαιολογεί την έκταση του σκορ καθώς η ομάδα μέχρι το 60ο λεπτό ήταν καλύτερη και είχε τις φάσεις να προηγηθεί, όμως ο προπονητής δεν θέλει σε καμία περίπτωση να δει την ομάδα να συμπεριφέρεται όπως τα τελευταία 30 λεπτά διάστημα κατά το οποίο έγιναν πολλά ατομικά και ομαδικά λάθη, με την ομάδα να χάνει την αυτοσυγκέντρωση της και να επιτρέπει στον αντίπαλο, παρότι είχε ξεμείνει από δυνάμεις, να φαίνεται ομάδα άλλης κατηγορίας.

Με ζητούμενο λοιπόν την αγωνιστική πειθαρχία για ολόκληρο το 90λεπτο αλλά και την αποφασιστικότητα στις κρίσιμες φάσεις, οι ποδοσφαιριστές του Γ.Βούλγαρη έχουν την ευκαιρία να αφήσουν πίσω τους το προηγούμενο αποτέλεσμα να δείξουν τον καλό τους εαυτό και να επιστρέψουν στις επιτυχίες.

Απέναντι τους θα βρεθεί μία ομάδα που παρότι έχει ξεκινήσει πολύ άσχημα το φετινό πρωτάθλημα, μετρώντας 2 ήττες, έναν αποκλεισμό στο κύπελλο, παθητικό 8 τερμάτων χωρίς να έχει σκοράρει ακόμα στα 3 πρώτα επίσημα παιχνίδια, παραμένει μια έμπειρη ομάδα με καλές μονάδες που σίγουρα θα ψάξει μια καλή εμφάνιση και τους πρώτους της βαθμούς στο παιχνίδι της Κυριακής.

Θυμηθείτε από το αρχείο του nikipoligirou.gr τους τελευταίους 2 αγώνες στο Δημοτικό Στάδιο Πολυγύρου μεταξύ των δύο ομάδων:

-
30 Μαρτίου 2014
Σκορ: 1 - 0

Έκθεση Αγώνα

Μόλις την τρίτη της νίκη στα τελευταία έντεκα παιχνίδια κατάφερε να πάρει σήμερα η ομάδα του κ.Κουντούτσικου.

Το γκολ της νίκης σημείωσε ο Κυριάκος Ζούνης ,μετά από ασίστ του Χλιάπα, με όμορφο πλασέ-κρέμασμα του αντίπαλου τερματοφύλακα. Αυτό ήταν το δεύτερο γκολ της ομάδας στα τελευταία τέσσερα παιχνίδια ,γεγονός που καταδεικνύει, με τον πιο εμφατικό τρόπο ,το σοβαρό πρόβλημα στον τομέα του σκοραρίσματος.

Η ομάδα παρατάχθηκε με το γνώριμο της σχηματισμό και με σύνθεση παιχτών που αντιμετώπισαν διάφορα προβλήματα κατά τη διάρκεια της εβδομάδας και ορισμένοι απο τους οποίους συμμετείχαν μόλις σε μία ή και σε καμία προπόνηση. Απέναντί της βρέθηκε ίσως (μαζί με τον Τορωναίο Συκιάς) η χειρότερη ομάδα ,από άποψη εικόνας, εως τώρα στο πρωτάθλημα και αυτό ήταν πασιφανές απο τα πρώτα λεπτά. Παρουσιάστηκε πληθώρα ευκαιριών για να ανοίξει το σκορ όμως όλες πήγαν απελπιστικά χαμένες. Ακόμα και μετά το 1-0 χάθηκε πλήθος ευκαιριών για να τελειώσει ουσιαστικά το παιχνίδι αλλά η τελική ενέργεια ήταν πάντα λανθασμένη. Η ομάδα χωρίς να απειληθεί καθόλου από τον αντίπαλο Άρη κατάφερε να κάνει ακόμα ένα παιχνίδι να κριθεί σε μία φάση και ένα γκολ. Στο τέλος πήρε την νίκη που τόσο της έλειψε στα τελευταία παιχνίδια και τώρα θα προετοιμαστεί για τον Διαγόρα Ν.Πλαγίων και το εκτός έδρας παιχνίδι ,στην εμβόλιμη αγωνιστική, της  Τετάρτης 02 Απριλίου.

Σκορ: 1 - 1

Τέλος πρωταθλήματος για τη σεζόν 2012-13 στην προχθεσινή 30ή αγωνιστική για τη Α” ΕΠΣ Χαλκιδικής με την ομάδα μας να χάνει τελικά την 5η θέση,μετά την εντός έδρας ισοπαλία (1-1 με γκόλ του Τότσα και του Ψωμαδάκη στο 38’ό και 51’ό λεπτό αντίστοιχα) με τον Άρη Κασσανδρείας,κυριολεκτικά την τελευταία στιγμή. Διαιτητής Σημαιάκης. Μια σεζόν που σημαδεύτηκε από τις πολλές (12) ισοπαλίες (τις περισσότερες στην κατηγορία) οι οποίες ήταν και ο λόγος της μη περαιτέρω διάκρισης για την Νίκη, παρ” όλη την καλή αμυντική λειτουργία με μόλις 28 γκόλ παθητικό (2η καλύτερη επίδοση στην κατηγορία πίσω από τον πρωταθλητή ΠΟΜ). Όλοι πλέον στην ομάδα στρέφουν το μυαλό τους στην επόμενη σεζόν με κύριο στόχο τη συγκρότηση νέας διοίκησης όσο το δυνατόν γρηγορότερα,την αναδιοργάνωση των ακαδημιών με πρωτεύον μέλημα την ανάδειξη νέων ποδοσφαιριστών και την κατάλληλη στελέχωση του ρόστερ ώστε για άλλη μία χρονιά η ομάδα να πρωταγωνιστήσει στα ποδοσφαιρικά δρώμενα της Χαλκιδικής…