Με χαμόγελα τελείωσε ο τελευταίος αγώνας του Πρωταθλήματος για τη σεζόν 2013-2014.

Σε ένα παιχνίδι απέναντι σε έναν αντίπαλο σαφώς υποδεέστερο η ομάδα του κ.Κουντούτσικου δεν δυσκολεύτηκε να πάρει τους 3 βαθμούς τις νίκης παρόλο που βρέθηκε στα μέσα του πρώτου ημιχρόνου να χάνει με 0-1 ,μετά απο μια απρόσμενη στιγμή ολιγωρίας στην άμυνα. Κατάφερε αρχικά να ισοφαρίσει πριν λήξει το ημίχρονο με απευθείας σουτ απο το ύψος της μεγάλης περιοχής με τον Χλιάπα και στη συνέχεια αύξησε δραματικά την πίεση στον αντίπαλο.Το 2-1 δεν άργησε να γίνει όταν ο Ζούνης μετά απο κάθετη μπαλιά βρέθηκε ανάμεσα στα αντίπαλα στόπερ και αφού άδειασε τον τερματοφύλακα με ψύχραιμο πλασέ έδωσε προβάδισμα στην ομάδα.Τέλος ,χωρίς να έχει απειληθεί ιδιαίτερα, κατάφερε να κάνει και το 3-1 προς το τέλος του παιχνιδιού με έξυπνη απευθείας εκτέλεση φάουλ απο τον Chanadiri.

Σε ιδιαίτερα ευχάριστο κλίμα η Νίκη έκανε το καθήκον της που είναι να κερδίζει ή τουλάχιστον να παλεύει για τη νίκη με κάθε αντίπαλο ανεξαιρέτως βαθμολογικού κινήτρου.

Το μυαλό όλων των παικτών ήταν στο συμπαίκτη τους Μάριο Γιαννιό ο οποίος στο αντίστοιχο παιχνίδι του πρώτου γύρου τραυματίστηκε και έχασε το υπόλοιπο της σεζόν.Όλοι θέλουν να του αφιερώσουν αυτή τη νίκη και περιμένουν να τον ξαναδούν κοντά τους στο γήπεδο «σιδερένιο» και χαμογελαστό όπως πάντα!