Προποντίς Νέου Μαρμαρά vs Νίκη Πολυγύρου

-
14 Οκτωβρίου 2012
Σκορ: 1 - 2

Έκθεση Αγώνα

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για την ομάδα μας και μάλιστα με το ίδιο σκόρ. Αυτή τη φορά επί του Ν. Μαρμαρά στην εκτός έδρας αναμέτρηση της Κυριακής. Η Νίκη παρατάχθηκε με 4-2-3-1 και κατάφερε απ το πρώτο 5 λεπτό να δημιουργήσει φάσεις και να έχει τον έλεγχο του αγώνα. Στο 24’ο λεπτό τρίτη μεγάλη ευκαιρία με το Συμεωνίδη να αστοχεί σε κενή εστία,μετά από ωραία ενέργεια του Σιδηρόπουλου. Στο αμέσως επόμενο (25’ο) λεπτό ο μοιραίος παίχτης της προηγούμενης φάσης ήταν αυτός που σέρβιρε στον Πιέτρι για το 1-0 της ομάδας μας. Λίγο πρίν τη λήξη του ημιχρόνου ο Σεβαστάς, πάντα καλά τοποθετημένος, χρειάστηκε να επέμβει σε δύο διαδοχικές φάσεις σε κοντινά σούτ των αντιπάλων ώστε να διατηρήσει η Νίκη το προβάδισμα. Στην επανάληψη μετά το χαμένο τετ-α-τετ του Σιδηρόπουλου στο 55′ η Προποντίς έφτασε στην ισοφάριση στο 64’ο λεπτό με σούτ του Πολύχρου.Η Νίκη δεν άργησε να αντιδράσει και 6 λεπτά αργότερα ξαναπήρε κεφάλι στο σκόρ με την κεφαλιά του Κερατίδη μέσα απο την μικρή περιοχή. Από εκείνο το σημείο και μετά έγινε ένα δυνατό παιχνίδι με τους Πιέτρι και Γιουβανάκη να βλέπουν κίτρινες κάρτες και τον διαιτητή να κρατά 6 λεπτά καθυστερήσεις χωρίς όμως κάτι να αλλάξει στο σκόρ του αγώνα παρά το χαμένο τετ-α-τετ του Πιέτρι στο 93’ο λεπτό.Χωρίς προβλήματα η διαιτησία του κ. Αρβανίτη.